Skip to main content

פוריות מעל גיל 35 והריון טבעי

פוריות מעל גיל 35 והריון טבעי

עם העלייה בתוחלת החיים,הקידמה,השימוש בגלולה למניעת הריון והשינויים החברתיים והתרבותיים בישראל ובעולם המערבי, המון  נשים מגיעות לידי מימוש עצמי והשגים מיקצועיים ואישיים  טרם ההחלטה של בניית משפחה ,כנסה להריון וילודה.
השאלה העיקרית של כל אשה מה קורה אצלה בשעון הביולוגי שלה, האם אכן קיים כזה אצל כל אחת?,האם הוא זהה? או שזהו איזשהו מיתוס שהאידשה מאמא המציאה..
האם זה נכון לאור העובדה שחדשות לבקרים מתוארים הריונות ולידות בבנות 50 ומעלה ועד גיל 67!!!
האם משמעות הדבר שאין שעון ביולוגי כיום??
מה מחיר  ההמתנה ? ויש מחיר...
 
 
שיעור האי פריון כלומר קושי בהשגת הריון (ולא עקרות) באוכלוסית הנשים המנסות להרות הוא כ 10%.
כ 40% מהסיבות מקורן באישה, 40% בגבר והשאר בסיבות משולבות או לא ידועות (UNEXPLAINED INFERTILITY).
שעור האי פריון גדל תמידית משנות השישים ועד היום, אחוז נכבד מההריונות במדינת ישראל מושגים על ידי הפריה חוץ גופית ואחוזים נוספים על ידי טיפולי פריון הכוללים זריקות וכדורים לביוץ והזרעה לאחר השבחת זרע.
מספר הנשים ללא ילדים מעל גיל 35 מצוי בגידול. המודעות החברתית לאפשרות של טפולי פריון, הזמינות הקלה שלהם יחסית בד בבד עם הרצון למימוש עצמי והשגיות אישית ומיקצועית הם הגורמים העיקרים לכך. כיום אי הפריון לא נתפם כבעייה אישית אלא כמחלה ברת פתרון ללא סטיגמה חברתית.
ניתן לאמר חד משמעית,גיל האישה משפיע על יכולת הפריון!
למעשה הירידה ביכולת הפריון מחמירה מגיל 35 בד בבד עם עליה בהפלות הספונטניות ,הריונות שלא הבשילו .כתוצאה מהפרעות כרומוזומליות של העובר. המספרים מדברים בעד עצמם,שעור ההפלות בגיל 30 נמוך פי 3 וחצי לעומת גיל 40.
נוסף ישנן הפרעות סביבתיות אשר נותנות את אותתן בשנות השלושים לחיינו.
רוב הנשים היולדות היום לאחר טפולי פריון ומעבר לגיל 43-45 נזקקות לתרומת ביצית. מדובר על תהליך בו נשאבת ביצית מתורמת צעירה  ופורייה, הביצית עוברת הפרייה בזרע הבעל של האישה הניתרמת והעובר מוחזר לרחמה של האישה הנתרמת. לרחם בכל גיל אין בעייה לשאת הריון, הבעייה העיקרית היא בביצית כלומר בכניסה להריון עצמו.
בעיות נוספות בהריונות בגיל מאוחר:
חלק מהגורמים הסביבתיים המשפיעים על כניסה להריון מתחיל להתבטא בגיל זה -
שעור דלקות האגן הגורמות להרס החצוצרות ואי פריון על רקע מכני עולה.
שעור מחלות אגניות כגון אנדומטריוזיס שגורמת להידבקויות קשות באגן וחסימה עולה.
יש ירידה ברזרבת הביציות השחלתיות והתגובה השחלתית לגירוי הורמונלי.
בירור האי פריון דורש זמן ומשאבים כלכלים ונפשיים מהזוג עד שינוי מוחלט באורח חייהם ויחסי האישות בינהם.
במסגרת בירור האי פריון מבוצעות בדיקות רבות חלקן פולשניות הכרוכות בסיבוכים עד פגיעה ברחם או בשחלות.
מחלות של האם כתוצאה מהריון:
שעור מחלות הריוניות כגון סוכרת ויתר לחץ דם שמסבכים את ההריון גבוהה יותר.
יותר ויותר נשים חוששות מתהליך הלידה עד שהושג הריון "הריון יקר" ומעדיפות ללדת בניתוח קיסרי שמעלה את התחלואה האימהית בצורה ניכרת.
הסיכון לסרטן שד גדול יותר אצל נשים שהחלו את הילודה בגיל מעל 30.
 
 
לסיכום :
- הרחם בעל כושר להשרשת עוברים בכל גיל,ולכן מכנית ניתן להרות בכל גיל אם הרחם תקין.
-
שעור מחלות באם עולה עם הגיל
-
הריון בגיל מתקדם בר לאם ולעובר.
בל נשכח שאחרי הלידה צריך כוחות ואנרגיות לגידול וזו סוגיה שצריכה להלקח בחשבון שמתכננים הריון מעל גיל 35..
ישנה אפשרות להרות באופן טבעי בגיל מאוחר,למרות כל הנאמר מעלה.

Popular posts from this blog

הריון שהוא נס

הריון שהוא נס
Pregnancy Miracle(TM)

זהו ספר מומלץ לכל מי ש רוצה להכנס להריון באופן טבעי ומהר ללא קשר להיסטוריה של הניסיונות או הטיפולים שלכם.אם אתם או מישהו שאתם אוהבים  נאבקים להכנס להריון,המחברת כותבת:
"חשבתי שאני עקרה אבל בניגוד לחיזוי של הדוקטור שלי, נכנסתי להריון פעמיים, ובאופן טבעי ילדתי ילדים בריאים ויפים בגיל 43, אחרי שנים של  ניסיונות כושלים ".
אם תרצי לדעת יותר על השיטה את מוזמנת ללמוד.

לחצי כאן לקרא על השיטה.
הספר (Pregnancy Miracle(TM,
בעברית הריון שהוא נס נכתב על ידי ליסה אולסון, תזונאית מוסמכת, יועצת בריאות שסבלה מבעיית פוריות בעברה, הספר הוא  מהפופולריים ביותר בארה"ב  , מקום ראשון במכירות של ספר אלקטרוני העוסק בהריון וריפוי עקרות ."נס הריון" מכיל 250 עמודים של תוכן  אשר מתמקד בשיטה טבעית 100% שתעזור לכם להיכנס להריון מהר  - בממוצע  חודשיים. לרכישת הספר, לחצי כאן השיטה מיועדת לשני בני הזוג.
בהצלחה!

האם ציסטות בשחלה מונעות ממני כניסה להיריון?

האם ציסטות בשחלה מונעות ממני כניסה להיריון??את סובלת מציסטות בשחלה,מנסה כמה חודשים להכנס להיריון ולא מצליחה 
..את בטח שואלת את עצמך אם זה מונע ממך כניסה להיריון
,יש לי תשובה לשאלה שמציקה לך
.ציסטה בשחלה בדרך כלל לא משפיעה על היכולת של אישה להרות .אם היית בעבר  כבר בהריון לפני זה אינדיקטור טוב שתוכל להעלות על הדעת שוב  .משך זמן שלוקח לאישה להיכנס להריון משתנה מאוד  .לא חקירות בדרך כלל מומלץ עד כמה שמנסים להרות במשך שנה עם קיום יחסי מין רגיל (לפחות פעמיים בשבוע) .המצב היחיד שבו ציסטות בשחלות קשורות עם קושי להיכנס להריון הוא תסמונת השחלה הפוליציסטיות (PCOS)  הביטוי לכך,נשים  נוטות לסבול מעודף משקל, יש צמיחת שיער מוגברת וסובלות ממחזור לא סדיר או לא   אין בדיקה אחת יכולה לאבחן את התסמונת, אך בדיקות דם לרמות הורמונים וסריקת אולטרסאונד מועילות.  ?זה לא נשמע כאילו יש לך תסמינים המעידים על מצב זה  סביר להניח שתיכנסי להריון בעוד זמן קצר. בינתיים זה יהיה רעיון טוב כדי לוודא שאתה בכושר ובריא והגוף שלך יהיה מוכן , להיכנס להריון  נסה לוודא שיש לך תזונה מגוונת טובה ושאתם מתעמלים באופן קבוע. אם אתה מעשן…

ציסטות בשחלות: תסמינים ואבחון

ציסטות בשחלות: תסמינים ואבחון


ציסטה בשחלה היא בעיה גינקולוגית נפוצה שיכול להשפיע על כל אישה, בכל שלב בחיים. מחלה כרונית זו היא קשה לאבחון לעתים, כמו הסימפטומים כי הם לא תמיד נראים לעין. עם זאת, זה חיוני לאבחן את מצבך כראוי שחלות ציסטות למפות את הסימפטומים של המחלה על מנת להבטיח טיפול נאות. ראשית עליך לאבחן את מצבך טוב יותר את השינויים של שחלו. כדי לאבחן במדויק ציסטות בשחלות, את צריכה להיות בקיאה בסימפטומים של מצב זה.


אבחנה של ציסטות בשחלות:


ציסטות בשחלות בדרך כלל מאובחנות על ידי רופא נשים על בסיס הסימפטומים של המטופל ומערך של בדיקות. לפעמים, ציסטות בשחלות תצאנה לאור רק בבדיקה רפואית שגרתית או אגן כציסטות בשחלות יכולות להמשיך להתקיים ללא כל תסמינים. אישה הסובלת מציסטות בשחלות חייבת לשים לב לתופעות הבאות, אשר קשור באופן כללי עם מצב זה.


וסת לא סדיר: אותות וסת לא סדירים עובדה שכל זה לא טוב לבריאות הגינקולוגית שלך. נשים הסובלות מציסטות בשחלות סובלות מאמנוריאה, דימום כבד, וכו 'דימום קל לפיכך, כל חריגה חודשית או חריגות צריכה להיבדק באופן מיידי.


כאבים באגן: ציסטות בשחלות יכולות לגרום לכאבי א…